راهنمایی جراح بینی بعد از عمل بینی :

انجام جراحی بینی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که در کشور ما طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است که روز به روز به این تعداد افزوده می شود .

می توان با انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی و عمل نمودن به توصیه های که در این مقاله شده است علاوه به کوتاه نمودن زمان بهبودی در نتیجه و شکل دهی بینی پس از جراحی کمک نمود .

نکته ای که باید به آن توجه نمود این می باشد که پس از جراحی بینی از لبخند زدن  و گریه کردن شدید به مدت زمان ده روز پس از جراحی تا حد امکان بپرهیزید. زیرا خندیدن و گریه نمودن تاثیر زیادی بر تغییر شکل بینی داشته لذا پزشکان و جراحان عمل زیبایی بینی توصیه می نمایند به مدت زمان یک هفته پس از جراحی از عمل اجتناب نمایند .

راهنمای و توصیه دوم که بسیار حائز اهمیت می باشد این می باشد که پس از جراحی به مدت زمان هشت هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب خود داری نموده ، علت اینکه پزشکان این راهنمایی را می نمایند این می باشد که آفتاب تورم بینی را به دنبال داشته زیرا گرما موجب تورم بافت های بینی می شود و دکتر شیرازی توصیه می نماید از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت زمان هشت هفته اجتناب نمایید .

راهنمایی دیگری که دکتر شیرازی تغذیه پس از جراحی است .زیرا برای حاصل شدن سریع بهبودی ورم بینی و کبودی بینی با تصحیح تغذیه می توان آن را تسریع بخشید .بیماران از آب کرفس ، آب هویج ، آب آناناس ، آب آلوورا در رژیم غذایی خود استفاده نمایند. زیرا آب این میوه های موجب شده که تسریع در بهبودی ورم بینی و کبودی صورت شود .

انجام آرایش پس از جراحی بینی  بلامانع می باشد .

منبع: سایت دکتر شیرازی