عفونت واژن در بارداری

عفونت واژن در بارداری

از مشکلاتی که بسیاری از افراد برای درمان آن به متخصص زنان مراجعه می کنند عفونت های دوران بارداری است.

تغییرات واژن در دوران بارداری بسیار شایع است . از بین هر ۵ زن باردار ، حدودا یک زن درگیر خارش و عفونت واژن در بارداری می شود . این عفونت زمانی ایجاد می شود که باکتری های موجود در واژن که همیشه در این ناحیه به شکل طبیعی هستند ، ازدیاد یافته و بیشتر شوند . زمانی که باکتری های طبیعی واژن بیش از حد طبیعی رشد کنند ، عوفنت باکتریایی وازن رخ می دهد . چنانچه عفونت مذکور درمان نگردد ، مشکلات عدیده ای از جمله درد زایمان زودرس پدید آمده و به نوزاد آسیب هایی می رساند . منشا ازدیاد باکتری های طبیعی و بروز عفونت ، تغییرات هورمونی در دوره بارداری است .

عفونت-واژن-در-بارداری

تشخیص :

برای تشخیص عفونت واژن در بارداری ، یک کشت ساده لازم است که از راه واژن پزشک متخصص زنان سواب را وارد کرده و ترشحات واژن را جمع آوری می نماید  این ترشحات در زیر میکروسکوپ بررسی شده و ماهیت عفونت مشخص می گردد .

نشانه ها :

خارش های آزاردهنده

بروز ترشحات سفید رنگ و رقیق

دردناک بودن دفع ادرار

درمان :

اولین گام از سوی شما مراجعه به مطب پزشک متخصص زنان و زایمان است . در برخی مواقع عفونت باکتریایی اگر خفیف باشد ، به خودی خود درمان خواهد شد . ولی لازم است در صورت برخورد با علایم ذکر شده ، حتما به پزشک خود مراجعه نمایید تا طبق ماه های بارداری و سن جنین ، مناسب ترین اقدام درمانی اتخاذ گردد . گاه با توجه به دستور پزشک می توان عفونت واژن در بارداری را با دوزهای مناسبی از آنتی بیوتیک درمان نمود . روش های دیگر مستلزم بررسی های تخصصی و مشاهده وضعیت زن باردار است .

پیشگیری :

– لباس زیر های نخی را استفاده نمایید .

– اگر هوا در لباس زیر جریان یابد بسیار کمک کننده است .

– هیچ وقت لباس زیر خیس و عرق کرده نپوشید .

از پوشیدن شلوارهای تنگ خودداری نمایید .

– در هنگام خواب لباس زیر خود را درآورید .

– در دستشویی ، خود را از جلو به سمت عقب شستشو دهید .

– استفاده از روغن حمام در ناحیه تناسلی ممنوع است .

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =