مسافرت بعد از عمل جراحی بینی

 بعد از عمل بینی

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی بهتر است که جهت ترمیم بافت های بینی بهتر است از مسافرت های غیرضروری وبی مورد پرهیز نمود و در صورتیکه مسافرت الزامی بهتر است به شرح زیر عمل نمود :

در روز اول بعد از عمل از رانندگی باید پرهیز نمود چرا به دلیل وجود آثار داروهای بی هوشی احتمال خواب آلودگی حین رانندگی وجود دارد .اما مسافرت با ماسافت های کوتاه و یا شهرهای نزدیک مشکلی ندارد .

 مسافرت بعد از عمل جراحی بینی

در روزهای فرد می تواند به تنهایی و در صورت ضروری رانندگی کند گرچه توصیه می شود که فردی بیشتر استراحت نماید. در این زمان مسافرت زمینی به شهرهای دورتر بلامانع است البته توصیه می شود که از تکان خوردن سریع و شدید سر پرهیز نمود به این خاطر از رانندگی سریع پرهیز نمود و مسافرت با هواپیما بهتر است حداقل یک هفته بعد از جراحی بینی انجام گیرد البته در صورتی که مسافرت الزامی است می تواند 48 ساعت بعد از عمل پرواز انجام داد علت اینکه بهتر است یک هفته بعد از جراحی بینی مسافرت هوایی انجام داد آنست که بافت های بینی در روزهای اول بعد از عمل جراحی بینی در حال تزمیم است و در پروازهای هوایی به دلیل اختلاف فشار هوایی ، احتمال خون ریزی از بینی وجود دارد .

در 2 روز بعد از عمل نیز پانسمان داخل بینی وجود دارد احتمال بوجود آمدن درد گوشی ها و احساس پری و فشار داخل گوش ها وجود دارد به این خاطر در این زمان پرواز با هواپیمابرای بیمار آزار دهنده خواهد بود .

مسافرت به ارتفاعات و کوه نوردی بهتر است حداقل سه هقته به تعویق انداخت زیرا احتمال خونریزی و گرفتگی بینی به دلیل تغییرات فشار هوا وجود دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =